nieuws

Op een eilandje de zomer door

In april gaan de koeien weer het land op. Weg uit die muffe duffe stal, hopla lekker de buitenlucht in. Inmiddels kennen we allemaal de beelden wel van koeien die rennend, springend en bokkend de stal uitkomen. Elk jaar rond deze tijd is het weer zover.

In het Wormer- en Jisperveld, daar waar ons scoutingkampeereiland ligt, gaat het er iets anders aan toe. De koeien mogen daar eerst in de buurt van de stal even ‘losgaan’, maar daarna gaan ze de boot op en worden ze naar hun eigen privé-eilandjes gevaren. Op die eilandjes brengen ze zomer door.

Ook het melken gaat hier iets anders dan anders. In plaats van dat de koeien naar de stal komen om gemolken te worden, komt hier de boer naar de koeien toe om ze op de eilandjes te melken.

Mocht je op ons kampeereiland komen logeren dan bestaat er een kansje dat je dit koeientransport tegenkomt. De koeien kom je zeker tegen als je een rondje gaan varen door het mooie Wormer- en Jisperveld.