nieuws

Vast in het ijs

Als beheerdersteam van scoutingkampeereiland Jisp is het noodzakelijk dat we regelmatig op het eiland aanwezig zijn. Dat is geen straf hoor. Het is er prachtig en in of voor de nieuwe kajuit is het heerlijk vertoeven.

In het eerste weekend van december maakten we kennis met de winter in Jisp. Hoewel winter? Het had gevroren. Maar volgens mij alleen in het Wormer- en Jisperveld. Want op weg naar Jisp was er niets van zware vorst te merken. De sloten waren nog open en op het Noordhollands kanaal werd er volop geroeid.

Maar in Jisp was het flink koud geweest. We waren klaar voor vertrek, stonden in de boot, hadden de motor aan maar we kwamen de ligplaats niet uit. Het ijs was te dik. Op een gegeven moment kwamen we een klein stukje vooruit maar al snel botste de Krijger weer tegen een ijsveld aan.

Het zal jullie niet dus verbazen dat we die dag weer op tijd thuis waren.